Napisz wiadomość Mapa witryny
> Twoje konto
> Wielka Brytania - zmiany w prawie podatkowym.

Brytyjski Urząd Skarbowy wprowadził nową stawkę podatku dochodowego dla osób mieszkających w Szkocji. Od 6 kwietnia 2016 każdy mieszkaniec tego terenu będzie musiał płacić dodatkową składkę, której wysokość znana będzie dopiero w lutym. Osoby, które nie są zameldowane na terenie Szkocji, ale ze względów zawodowych tam przebywają czy pomieszkują, będą same zobowiązane do sprawdzenia czy szkocka stawka podatku dochodowego będzie ich obowiązywać.

W przypadku prowadzenia przez Państwa działalności gospodarczej w Państwa obowiązku jest podczas składania deklaracji za rok podatkowy 2016/2017 nakreślić czy płacą Państwo szkocką stawkę czy też standardową stawkę podatku dochodowego. Jeżeli natomiast kwota podatku dochodowego pobierana jest z Państwa pensji, wtedy Urząd Skarbowy samodzielnie przekaże informacje do pracodawcy, że powinni Państwo odprowadzać składki na szkocki podatek.

Kwota stawek podatku dla osób płacących podatki standardowe jak i dla osób płacących szkockie podatki ukażą się na stronie Internetowej Urzędu Skarbowego znajdującego się na terenie Wielkiej Brytanii w lutym 2016 roku.

źródło: https://www.gov.uk/government/news/the-scottish-rate-of-income-tax


DATA PUBLIKACJI: 2016-01-24 » Pozostałe aktualności
Biuro Rachunkowe J i A Kwoska
ul. Spokojna 4
44-230 Czerwionka-Leszczyny
tel. (32) 43-19-769
email biuro@kwoska.com.pl

Na skróty

Aktualności
Doradca Podatkowy
Start Biznes
> Na górę
Powered by mAdmin :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia