Napisz wiadomość Mapa witryny
> Twoje konto
> Holandia 2016 i Zorgtoeslag

Przypominamy, że można już rozliczać podatek z Holandii za rok 2016 oraz pozyskiwać zasiłek Zorgtoeslag.

Zorgtoeslag to zasiłek zdrowotny w Holandii, przyznawany przez holenderski urząd skarbowy Belastingdienst Toeslagen. Mogą się o niego ubiegać osoby, które przepracowały w Holandii minimum jeden pełen miesiąc kalendarzowy i wykupiły tam ubezpieczenie zdrowotne. Zprgtoeslag można otrzymać maksymalnie za rok wstecz. W związku z tym, że posiadanie ubezpieczenia jest w Holandii obowiązkowe, zasiłek może odzyskać praktycznie każdy. Warto się postarać o Zorgtoeslag, gdyż za każdy przepracowany miesiąc możesz odzyskać 83 euro. O zwrot tego zasiłku możesz ubiegać się razem z partnerem fiskalnym np. małżonkiem. Wtedy kwota zasiłku będzie zależała od Waszych wspólnych dochodów. Maksymalnie może wynosić 158 euro miesięcznie.  

Warto się postarać o zwrot zasiłku, gdyż rocznie możesz odzyskać nawet od 864 do 1584 euro!

Jakie dokumenty są wymagane?

Poza kopią dokumentu od holenderskiego pracodawcy, potrzebne będzie również potwierdzenie ubezpieczenia w Holandii np. kopia polisy ubezpieczeniowej. Jeśli nie masz żadnego dokumentu poświadczającego opłacanie składek, podaj nam dane firmy ubezpieczeniowej, a my zaświadczenie uzyskamy za Ciebie.

Zgłoś się do nas, pomożemy Ci w pozyskaniu holenderskiego zasiłku Zorgtoeslag. Im szybciej złożysz dokumenty, tym szybciej Twój wniosek zostanie rozpatrzony, a Ty otrzymasz pieniądze na swoje konto.


Źródło: www.cuf-podatki.pl


DATA PUBLIKACJI: 2017-03-19 » Pozostałe aktualności
Biuro Rachunkowe J i A Kwoska
ul. H. Sawickiej 4
44-230 Czerwionka-Leszczyny
tel. (32) 43-19-769
email biuro@kwoska.com.pl

Na skróty

Aktualności
Doradca Podatkowy
Start Biznes
> Na górę
Powered by mAdmin :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia